6 نکته برای آمادگی در آزمون دانشگاههای پزشکی مجارستان

در حال حاضر ماه مه است ، به این معنی که امتحانات نهایی فرا می رسد! دوره های امتحان یکی از چالش برانگیزترین و پر استرس ترین زمان های دانش آموز است. با این حال ، باید به خاطر داشته باشید که همه دانشجویان دانشگاه طی یک فرایند یکسان قرار می گیرند و بسیاری از آنها به نمرات عالی می رسند. چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ ما نکات مفیدی را برای شما جمع آوری کرده ایم تا در آماده سازی و موفقیت در فینال به شما کمک کنیم!

1. از سبک یادگیری همیشگی خود استفاده کنید

هنگام امتحانات ، فقط به یاد داشته باشید که بیشتر سالهای دانشگاه خود را با موفقیت مدیریت کرده اید و بخش بزرگتر از قبل پشت سر شماست! شما فقط باید از شیوه های یادگیری که در طی سالها تسلط دارید استفاده کنید. اگر بیشتر به کد رنگی علاقه دارید ، برای تقویت حافظه خود از یادداشت های رنگارنگ ، نمودارها ، نقشه های ذهن یا نمودارها استفاده کنید!

آیا گوش دادن به موسیقی شما را مؤثرتر می کند؟ خوب ، موسیقی بدون شعر را امتحان کنید تا به شما در حفظ کمک کند. شما می توانید سبک های یادگیری را نیز با هم ترکیب کنید تا بارورتر باشید! همه دانش آموزان از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند ، به این معنی که شما باید سبک های یادگیری متناسب با شما را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید.

2. تقسیم و تسخیر!

چگونه می توانید این همه مطالب دانشگاه را به خاطر بسپارید؟ از ابتدا با جمع آوری اطلاعات مربوط به ترم های قبلی شروع کنید. در مورد موضوعات از معلمان خود بپرسید یا یک جلسه طوفان مغزی با همکلاسی های خود داشته باشید. سپس می توانید موضوعات را تقسیم کرده و درمورد خلاصه یک صفحه ای هر یک از آنها بنویسید. با تقسیم و مطالعه هر روز موضوعات را مرور کنید. تقسیم به شما کمک می کند تا برنامه مطالعاتی خود را بسازید و پیروی کنید!

3. یک دوست وهمراه برای مطالعه پیدا کنید

هنگام امنحانات پایانی ، این ایده خوبی است برای یادگیری در گروه ها یا پیدا کردن کسی که در مورد سؤالاتی که در هنگام تجدید مطاالعه مطرح می شود ، از او سؤال کنید. در طی این جلسات مطالعه ، شما با توضیح به همکلاسی های خود ، در حال یادگیری مجدد مطالب هستید: شما باید یادداشت های خود را به صورت متن بازنویسی کنید و اطلاعات را به قول خودتان قرار دهید ، این به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را حفظ کنید. یک دلیل دیگر برای داشتن گروه مطالعه خود این است که همسالان می توانند جلوی تعلل را بگیرند. شما می دانید که افراد دیگر روی شما حساب می کنند و شما باید با جمع آوری سؤالات خود برای این جلسات آماده شوید.

4. از خودتان آزمون بگیرید

اگر مطالب را قبلاً به خاطر آورده اید و احساس آمادگی کرده اید ، هر روز خود را امتحان کنید! یادداشت های خود را بپوشانید و سعی کنید آنها را برای خودتان توضیح دهید. در مورد سؤالات ازمون با استاد خود فکر کنید و سوالات واقعی را از قبل ایجاد کنید ، بنابراین با مباحث بیشتر آشنا خواهید شد. روش دیگر ایجاد یک برنامه بازی است که به شما امکان می دهد وظایف خود را انجام دهید و برای هر هدف پاداش می گیرید! به عنوان مثال از تعاریف حفظ کردن استفاده کنید: اگر موفق شدید و کلمه را به خاطر می آورید ، می توانید یک قطعه شکلات کوچک داشته باشید یا یک جرعه قهوه میل کنید. با این وجود ، مثبت باشید: اگر نتوانستید جواب دهید ، توضیح دیگری را به لیست خود اضافه کنید.

5- شمارش معکوس نهایی!

قبل از امتحان نهایی خوابیدن (یا حداقل سعی در خوابیدن) ضروری است. آرامش داشته باشید و به یاد داشته باشید که قبلاً آنچه انجام داده اید را انجام داده اید! بدن شما نیز نیاز به استراحت دارد ، بنابراین در برابر وسوسه “آخرین مطالعه” مقاومت کنید و به دانش خود اطمینان داشته باشید. پیاده روی کوتاهی در طبیعت داشته باشید ، به موسیقی گوش دهید یا فقط یک کتاب بخوانید تا ذهن شما آرام شود. اگر شما یک دانشجوی آخرین لحظه هستید ، کارتهای خلاصه نویسی می توانند به جای خواندن یک کتاب کامل از ابتدا بسیار مفید باشند.

6. در امتحان با ظاهر مناسب شرکت نمایید!

به جزئیاتی از جمله لباس ، زبان بدن ، سطح صدا یا تنفس توجه کنید زیرا اینها می توانند تأثیر بسزایی در نتایج آزمون نهایی شما داشته باشند! لباس رسمی بخشی از کد لباس است ، اما به این معنی نیست که باید ناراحت کننده باشد. عاقلانه انتخاب کنید و چیزی را که دوست دارید بپوشید اما این مناسبت نیز مناسب است. با یک صدای معمولی صحبت کنید و مستقیم با شانه های خود که به عقب چرخیده اید بایستید. اگر هنوز احساس اضطراب دارید ، از قبل تکنیکهای تنفس را آرام کنید تا به شما در تمرکز کمک کند.

اگر در طی امتحان نهایی خود این 6 نکته مهم را رعایت کنید ، کیفیت آزمون شما راضی کننده خواهد بود و احتمال دارد که در طولانی مدت نیز تمام اطلاعات لازم را حفظ کنید. شما در امتحان نهایی خود می روید که احساس آمادگی ، اعتماد به نفس و آماده بودن برای هرگونه سؤالی دارید که به وجود می آید!

موفق باشید!